Małgorzata Kowalewska
  alhenag63@gmail.com
banner

Pobieralnia

PHP Fusion 7 - "skórki"

Może to nie przystoi, że na stronie opartej na Joomla znajdują się elementy konkurencyjnego CMS-a, ale napracowałam się przy ich tworzeniu i szkoda, żeby "kurzyły się" w archiwum :)

Oferowane poniżej "skórki" do PHP Fusion były przygotowywane do wersji 7.00.xx, ale sądzę, że można spróbować je przystosować do najnowszej wersji CMS-a, a już na pewno wykorzystać projekty graficzne.

W niektórych projektach zawarte są pliki SWF, dziś nieobsługiwane przez przeglądarki. Najlepszym sposobem jest zamienić je na grafiki, ale trzeba zrobić to samodzielnie :)

W wielu "skórkach" występują drobne błędy dotyczące np. koloru tła i czcionki stylu "select" (rozwijana lista wyboru), koloru czcionki w innych miejscach. W razie potrzeby wystarczy zmienić odpowiednie parametry w stylach.

Natomiast we wszystkich występuje podstawowy błąd, mianowicie błędny link do mojej strony, widniejący w "stopce" (footer). "Skórki" były tworzone wiele lat temu, moja strona istniała wówczas pod innym adresem.

Ze względów technicznych nie mogę zaprezentować "skórek" bezpośrednio, ale klikając miniaturki można obejrzeć wygląd stron.

Publikowane na stronie projekty graficzne (layout'y) czy "skórki" są moimi pracami. Status "linkware" tych prac wymusza na Użytkowniku pozostawienie na stronie głównej linka do mojej strony: <a href="http://www.alhenag.pl" target="_blank">AlhenaG</a>.

W "skórce" można dowolnie ustawiać szerokość paneli bocznych, a także zamienić kolorystykę paneli w prawej i lewej części strony, modyfikując plik style.css. Obrazek w górnej części strony można podmienić na jakikolwiek inny. Jest to plik *.jpg o wymiarach 779 x 168 px. Niestety - pomimo moich wysiłków znalezienia ewentualnego błędu - "skórka" dziwnie zachowuje się w przeglądarce IE.

File Size:
464.54 kB
Date:
09 lipiec 2010
Downloads:
1041 x
Notes

"Skórki" #02 i #03 są bardzo podobne w kolorystyce. W górnej części użyłam dość neutralnego motywu chmur, by na nim ewentualnie wyeksponować inne obrazki, może w ramkach... Można oczywiście w ogóle podmienić chmurki na inny obrazek, ale to już wymaga ingerencji w plik *.psd i nowe docięcie layout'u. Obydwie przystosowane są generalnie do ustawienia wszystkich paneli po lewej stronie.

"Skórka" musi mieć zakładaną przeze mnie szerokość lewej części strony, czyli 230px. Szerokość prawej części strony może ulegać modyfikacji.

File Size:
255.84 kB
Date:
09 lipiec 2010
Downloads:
1029 x

W "skórce" obydwie części strony można dowolnie modyfikować pod względem szerokości, aczkolwiek najlepiej prezentuje się ona również z lewą częścią o szerokości 230px.

File Size:
206.46 kB
Date:
09 lipiec 2010
Downloads:
996 x

W tej "skórce" prawa część strony musi mieć szerokość 200px (ze względu na rozmiar wiszących kokonów), szerokość lewej części może być dowolna. "Skórka" nadaje się na strony, gdzie zawartość prawej części strony jest dłuższa niż lewej. Aby zmienić obrazek, należy dokonać modyfikacji w pliku *.psd i dociąć na nowo layout, a także zapewne zmodyfikować pliki theme.php i style.css.

File Size:
1.16 MB
Date:
10 lipiec 2010
Downloads:
1016 x

W tej "skórce" znajduje się przełącznik kolorystyki strony. Jednocześnie zmieniają się obrazki, które oczywiście można podmienić na dowolne o maksymalnej wysokości 300px. Przy zastosowanych przeze mnie szerokościach paneli bocznych szerokość obrazków nie powinna przekraczać 540px. Panele boczne - ze względu na zastosowane tło tytułów - nie powinny być węższe niż 200px. Do prawidłowego wyświetlania grafiki w przeglądarce IE konieczne jest wykorzystanie dodatkowej biblioteki jQuery. Plik jquery.pngFix.js należy umieścić w folderze "includes", a także podmienić plik themes/templates/header.php. Obydwa pliki znajdują się w paczce ze "skórką".

File Size:
916.05 kB
Date:
13 lipiec 2010
Downloads:
1014 x

Ta "skórka" jest chyba optymalna pod względem możliwości zmian szerokości części lewej i prawej strony.

File Size:
722.01 kB
Date:
13 lipiec 2010
Downloads:
1027 x

Jest dość prosta i również przystosowana do wszelkich zmian szerokości części bocznych strony. Podobnie jak w "skórce" 01 - nie potrafię znaleźć błędu powodującego nieprawidłowe wyświetlanie strony w IE.

File Size:
753.73 kB
Date:
14 lipiec 2010
Downloads:
1158 x
Notes

Pomysł zrobienia "skórek" na każdą porę roku podsunął mi Znajomy z sieci. Sądzę, że nadają się na prywatne strony, nie wymagające rejestracji i logowania, zaś właściciel zmienia skórki w zależności od pory roku. "Skórka" jest przystosowana do wszelkich zmian szerokości części bocznych strony. Obrazki w górnej części strony można podmienić na jakikolwiek inne. Jest to plik *.jpg o wymiarach 1000 x 415 px. W "jesiennym" pliku *.psd znajdują się trzy obrazki, ponieważ wszystkie bardzo mi się podobały i nie mogłam się zdecydować na ich usunięcie :)

Wiosna

File Size:
2.10 MB
Date:
31 styczeń 2011
Downloads:
946 x

Lato

File Size:
1.89 MB
Date:
31 styczeń 2010
Downloads:
939 x